DiziGündem
Trend

Game Of Thrones Final Bölümünün Senaryosu Sızdı! (Aşırı Spoiler İçerir!)

Beklentilerin yanından bile geçemeyen Game Of Thrones 8.Sezon yani final sezonu bir çok hayranı üzüntü içinde bıraktı. Geçtiğimiz bölümde deliren Dany ile Kralın Şehri artık Kralın değil bir delinin şehri olma yolunda ilerliyordu, deliren Dany ile birlikte aynı şekilde Kuzey askerleri de delirme yolunda ilerledi. Bir kadına tecavüz edecek kadar deliren Kuzey’in askerleri kendini tamamen bir Dothrak gibi hissettirdi. Game Of Thrones artık eski gücünde değil Twitch yayıncısı Jahrein‘inde dediği gibi ‘Amerikan halkının istekleri yerine getiriliyor’.
Dikkat! Bundan sonraki bölüm spoiler içermektedir.


Nedir bu sızan senaryo?

Hiç bekletmeden maddeler halinde sizlere gerçekleşmesi çok yüksek olan olayları yazalım, dizi tekrar çekilmeyeceğine göre bunların en az %85’i gerçekleşmesi bekleniyor. Buna da bir nevi sızan senaryo denilebilir.

• Jon(Aegon) ve Daenerys Savaşı

Dany’nin delirmesiyle Jon dahil bir çok karakterinde Dany’den ayrılacak olması pek muhtemel. Koca şehri yaktın be Daenerys, şimdi seni kimler kurtarıcak?

• Varys’in Mektubu

Fısıldamalar Başkanı Varys’in idamından önce yazdığı bir kağıt ve gönderdiği kuzgunlar vardı, bu kuzgunlar nereye gidiyor? Bu kuzgunlar Dany’nin aslında tahtın sahibi olmadığını, tahtın sadece Aegon’a ait olduğunu yazdığı herkesçe biliniyor. Sızdırılan senaryo maddelerinde bu bilgiye rastlamadık, umarız bunu da es geçmez Akasya Durağı senaristleri.

• Tyrion’un İdam Kararı

Tyrion’un Dany’i uyarması ve Kraliçe Eli nişanını bıraktıktan sonra Deli Kral yani Deli Kraliçe tarafından tutuklanıp zindanlara götürülen Tyrion’un kurtarıcısı Jon olacaktır. Tyrion tam asılırken veya tam yanacakken de Jon’un arkasındaki askerler ile kurtulabilir olasılığı yüksek.

• Krallık Kime Kalacak?: Brandon Stark!

Daenerys’in ölümü ile birlikte Jon her şeyini bırakıp tekrardan siyahlara bürünecek, siyahlara bürünen Jon tekrardan Duvara geçerek yapı/onarımlara başlayacaktır. Peki Kralın Şehrini kim onaracak?
Tyrion tarafından kurulacak bir konsey ile Brandon kral seçilecek ve tahta da Bran oturacak, Bran ismini ortaya atan isim de Tyrion olacak.

• Alternatif Son 2

Dany’i öldüren Jon ismini Aegon Targ olarak açıklayıp tahta istemeyerek oturması da çok ihtimal, Kralın Eli olacak kişi de belirli: Tyrion Lannister.

Etiketler

Sedatefe Altınkeser

Merhaba ben Sedat, Ayesva'da Şubat'ın 12'sinden beri içerik üretiyorum. Bir çok makalem hem bilgi hem de eğlenci içerir. Herkese teşekkürler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu